لطفا کمی صبر کنید

ارقام نهال بلوبریدرختچه بلوبری میوه های خوشمزه ای تولید می‌کند و علاوه بر دارا بودن میوه های خوشمزه، چشم انداز بسیاری زیبایی هم به وجود می آورد. در آب و هوای گرم و مدیترانه ای انواع بلوبری های بوته بلند جنوبی (Vaccinium corymbosum) و بلوبری rabbiteye برای کاشت مناسب هستند. این واریته ها به اندازه بلوبری های بوته بلند شمالی به سرما نیاز ندارند. بلوبری های بوته بلند جنوبی یک نوع هیبرید بین بلوبری بوته بلند شمالی و بلوبری rabbiteye می‌باشد و نام علمی آن شبیه نام علمی بلوبری بوته بلند شمالی است. گیاهان بلوبری باید صحیح کاشته شوند و این کار را باید در زمان مناسب انجام داد تا یک درختچه سالم به وجود بیاید و برای سال های زیادی میوه تولید نماید. در صورتی که می‌خواهید درختچه بلوبری را با استفاده از نهال بکارید، نهال های 2 یا 3 ساله را انتخاب کنید.
زمان کاشت و چگونگی کاشت نهال بلوبری
کاشت زمستانی
زمستان بهترین زمان برای کاشت نهال بلوبری در آب و هوای معتدل مدیترانه ای است. گیاهان در فصل زمستان خفته هستند و کاشت و انتقال نهال ها استرس کمتری برای آن ها دارد. دمای سرد و بارش طبیعی در زمستان برای کاشت ایده آل است. با وجود بارش ها در زمستان، آبیاری دستی کمتر می‌شود و درختچه بلوبری قبل از رسیدن گرمای تابستان در خاک ثابت می‌شود. در مناطقی که زمین در زمستان دچار یخ زدگی می‌شود زمان کاشت مناسب برای نهال بلوبری، در بهار و پاییز می‌باشد.
کاشت نهال بلوبری از بهار تا پاییز
اگر برای کاشت نهال بلوبری نمی‌توانید منتظر فرارسیدن زمستان باشید شما می توانید درختچه بلوبری را در هر زمان از سال بکارید. فقط یک روز سرد یا ابری را برای کاشت انتخاب کنید یا نهال بلوبری را در یک غروب سرد بکارید. درختچه بلوبری تازه کاشته شده به مقدار زیادی آب نیاز دارد تا بتواند به خوبی در خاک ثابت شود. گیاهان جوان سیستم ریشه ای گسترده ای ندارند و اگر خاک خشک شود گیاه از بین می‌رود. به طور کلی، این ایده خوبی است که در آب و هوای گرم هر روز خاکی که گیاهان بلوبری را در آن کاشته اید بررسی کنید و هر زمان که متوجه شدید خاک در حال خشک شدن است آن را آبیاری نمایید. آبیاری باید به آرامی و به صورت عمیق انجام شود تا آب به خوبی بتواند به ریشه های بلوبری نفوذ کند.
روش کاشت نهال بلوبری
گیاه بلوبری به یک خاک با زهکشی خوب نیاز دارد. اگر می‌خواهید درختچه های بلوبری را به عنوان پرچین بکارید بین نهال ها فاصله 90 سانتی متری در نظر بگیرید. در صورتی که می‌خواهید نهال ها را برای به دست آوردن میوه پرورش دهید، آن ها را در فاصله 1.5 متری از هم بکارید. در زمان کاشت نهال بلوبری، آن را به صورتی بکارید که ریشه نهال ها هم سطح خط طبیعی خاک قرار بگیرند. از کاشت عمیق نهال بلوبری اجتناب کنید، زیرا تنه دچار پوسیدگی می‌شود. درختچه بلوبری بهترین کارایی را در نقاطی دارد که نور مستقیم خورشید به آنجا می‌رسد.
PH خاک قبل و بعد از کاشت بلوبری
PH خاک برای رشد موفقیت آمیز گیاه بلوبری مهم است. گیاه بلوبری خاک های اسیدی را دوست دارد و PH مناسب برای رشد آن 4.5 تا 5.5 می‌باشد. شما می‌توانید از یک کیت تست خاک استفاده کنید تا بتوانید PH خاک محل کاشت خود را تعیین نمایید. اگر شما بخواهید قبل از کاشت اسیدیته خاک را افزایش دهید می‌توانید به خاک باغ گوگرد اضافه کنید و آن را با 20 سانتی متر از سطح خاک خود مخلوط نمایید. دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی کالیفرنیا برای هر 9 متر مربع از بستر کاشت 1.5 تا 3.5 کیلوگرم گوگرد توصیه می کند. یک راه خوب برای اسیدی کردن خاک بعد از کاشت درختچه بلوبری، استفاده از مالچ پوست درخت کاج، خاک اره یا پیت ماس است. اضافه کردن مالچ همچنین از کاشت علف های هرز نیز جلوگیری می کند، درجه حرارت خاک را ثابت نگه می‌دارد و رطوبت خاک را نیز حفظ می‌نماید. در صورتی که از مالچ استفاده می کنید آن را 7.5 سانتی متر دورتر از تنه درخت بر روی خاک بریزید

اپلیکیشن اندروید

اپلیکیشن اندروید نهالستان طبیعت سبز هم اکنون جهت دانلود در دسترس شما عزیزان می باشد

پشتیبانی 24 ساعته

پشتیبانی 24 ساعته نهالستان طبیعت سبز در تمامی روزهای هفته حتی روزهای تعطیل رسمی

مجوز ها

نهالستان طبیعت سبز زیر نظر جهاد کشاورزی بوده و مجوز های لازم را دریافت نموده است