لطفا کمی صبر کنید

ارقام نهال زردآلو

انواع نهال زردالو این گیاه بومی مناطق چین و سیبری می باشد ، زرد آلو از لحاظ احتیاجات به آب و هوایی شبیه هلو بوده و از درختان مناطق معتدل گرم بشمار می آید و سرماهای شدید زمستان را نمی تواند تحمل کند .
نیاز سرمایی زرد آلو ، کمتر از هلو بوده و برای خاتمه استراحت جوانه ها به ۳۰۰-۹۰۰ ساعت دمای زیر ۷ درجه سانتی گراد نیاز دارد ، زمستان های نسبتا سرد و تابستان های گرم و خشک برای رشد و باروری زرد آلو مناسب است ، مقاومت زرد آلو به سرمای زمستانه در حدود ۲۵- درجه سانتی گراد می باشد ، گل های زرد آلو همانند هلو قبل از برگ ها ظاهر می شوند ، اما در مناطقی که زمستان های گرم دارند ، جوانه های زردآلو در معرض ریزش قرار می گیرند .
گل های باز شده زرد آلو نسبت به سرمای دیررس بهاره حساس بوده و باید در مناطقی که خطر سرمای دیررس بهاره وجود ندارد ، اقدام به کشت این درخت نمود ، زیرا زرد آلو زودتر از درختان میوه دیگر گل های خود را باز می کند ، گرده افشانی زردآلو توسط حشرات انجام می گیرد ، اکثر میوه های زردآلو در جانب سیخک های دوساله تشکیل می شوند و هر سیخک پس از ۳ سال باروری خشک می شود ، بنابراین با هرس سبک باید تحریک به تولید شاخه های بارور جدید نمود .
شکل مناسب تربیت برای درختان زردآلو ، شلجمی می باشد و نهال های کشت شده در حدود 5-4 سال بعد شروع به محصول دهی می کنند ، اکثر ارقام زردآلو خود بارور بوده و نیاز به رقم گرده زا ندارند ، خاک های سبک لومی شنی با زهکشی کامل برای کشت زردآلو مناسب بوده و ریشه های آن در برابر غرقاب شدن (water logging) حساس می باشند. برای تکثیر زردآلو از روش پیوند، روی پایه های مختلف استفاده به عمل می آید. پایه های بذری زردآلو در خاک های عمیق و زهکشی شده، مناسب هستند و فاصله کشت درختان در روی پایه های بذری 7-5 متر در نظر گرفته می شود. در ضمن در خاک های خشک، آهکی و آلوده به نماتد از پایه های زردآلو استفاده می شود. در زمین های سنگلاخ و خشک پایه های بادام مناسب است. پایه های هلو برای پاکوتاه کردن زردآلو مورد استفاده قرار می گیرد اما احتمال ناسازگاری و عدم جوش خوردن محل پیوند همچون عدم اتصال بافت های چوب و پوست و شکستگی در محل پیوند ظاهر می شود.
آلوی میروبالان (myrobalan (p.cerasifera)) که توسط قلمه ریشه دار می گردد، به عنوان پایه در زمین های سنگین و مرطوب برای زردآلو مورد استفاده قرار می گیرد اما این پایه به ورتیسیلیوم حساس می باشد.
معمولاً در برخی مناطق بر روی پایه میروبالان از میان پایه درگزی استفاده می کنند و زردآلوی پیوند شده بر روی این میان پایه، شاخه های تاج آویزان حاصل می کند اما در چند سال بعدی دوباره شاخه ها حالت عمودی به خود می گیرند. زردآلو از میوه های هسته دار بشمار می آید و از ارقام مهم زردآلو که در ایران کشت و کار می شود می توان به زردآلوی شکرپاره و نخجوان اشاره کرد و از ارقام زردآلوی بذری که میوه مناسب ندارند در تهیه برگه (زردآلوی خشک شده) استفاده به عمل می آید.

نهال زرد آلو کاستل بریت(Castlebrite)ارقام نهال زردالو رنگ میوه آن، معمولاً نارنجی روشن است و زمانیکه کاملاً می رسد ،بسیار خوش طعم می باشد .

نهال زرد آلو کتی(Katy)نهال زردالو پیوندی این زردآلو ، گونه ای نسبتاً جدید است .پوست میوه آن به رنگ زرد نارنجی با مقدار سرخی است که پخته آن طعم بسیار عالی دارد.

نهال زرد آلو فلامینگ گولد(Flaming gold)نهال زردالو اصلاح شده این زردآلو دارای پوست زرد-نارنجی و به ندرتاًزرد رنگ است،که به خوشمزگی گونه های کتیوکاستل بریت نمی باشد .

نهال زرد آلو پاترسیون(Patterson)نهال زردالو زودبازده این زردآلو به علت تولید محصول زاد ،داشتن دوام بیشتر و حمل و نقل آسان تر،بین کشورها،از معروفیت بیشتری برخوردار است.

نهال زرد آلو تیلتون(Tilton)بهترین نهال زردالو یک گونه منحصر به فرد است و یکی از خوش طعم ترین انواع زردآلو ها محسوب می شود.سطح صاف آن است که یک درز دور تا دور آن امتداد دارد. این زردآلو لطیف ،آبدار و ترش و شیرین است.

نهال زرد آلو بلن هيم(Blenheim)قیمت نهال زردالو این رقم از تمامی گونه ها لذیذتر است. به علت ماهیت ظریف این گونه تازه آن به ندرت یافت می شود. بنابراین برای حفظ طعم ترش و شیرین و رنگ خاص آنها معمولاً این نوع زردآلو را خشک می کنند. پیشنهاد می شود اگر می توانید به دنبال زردآلوی تازه بلن هیم باشید.

نهال زرد آلو آلفرد(Alfred)فروش نهال زردالو یکی از ارقام تجاری زردآلو با اندازه میوه متوسط و رنگ گوشت میوه نارنجی است. این رقم برای رشد بهینه، به خاکهای مناسب و مناطق آفتابی نیاز دارد.

نهال زرد آلو آپریگولد(Aprigold)خرید نهال زردالو این رقم از ارقام پاکوتاه است، که ارتفاع آن تا قبل از ۱۰ سالگی، ۱/۵ - ۱/۲ متر است. این رقم بسیار مناسب کشت در گلدان و نگهداری در حیاط و پاسیو خانه است. میوه آن به رنگ نارنجی طلایی است و دارای طعمی لذیذ می باشد.

نهال زرد آلو فلاوورکوت(Plaνοrcot)تولید نهال زردالو این زردآلو، از ارقام مشهور کانادایی است، که مناسب مناطق سردسیر است.

نهال زرد آلو مور پارک(Moorpark)یک رقم قدیمی با میوه قرمز نارنجی است که رنگ نارنجی آن به طلایی می گراید و رنگ گوشت آن قرمز است.

نهال زرد آلو گلدکت(Goldcot)رنگ و کیفیت میوه این رقم نسبتاً خوب یا متوسط است. در طی سالها، اثبات شده که یک رقم قابل اطمینان، مقاوم و استاندارد است. اما بهترین کیفیت را ندارد. زمان رسیدن این رقم ۳۰ جولای است.

نهال زرد آلو تومکوت(Tomcot)این رقم مناسب آب و هواهای سرد است و جزء ارقام زودرس با عملکرد بالا می باشد. رنگ میوه نارنجی و با رگه های قرمز رنگ است.

نهال زرد آلو بوداپیست(Budapest)فروش انواع نهال زردالو خاستگاه این رقم، مجارستان بوده و دارای عملکردی متوسط تا بالا و زمان رسیدگی میوه، دیررس است. از مشخصات میوه آن، اندازه بزرگ تا خیلی بزرگ (۴۵-۴۰ گرم)، رنگ نارنجی روشن، گوشت سفت و ترش مزه است. ظاهر درخت، قائم با شاخه های میانی قوی، قدرت رشدی متوسط و دارای مقاومت متوسط به سرمازدگی است.

نهال زرد آلو گلدریج(Goldrich)خرید انواع نهال زردالو از مشخصات میوه این رقم، اندازه بزرگ قطر (۵۵-۶۰ سانتیمتر)، شکل کشیده، پوست نارنجی بدون لکه سرخ، کمی نقطه دار، گوشت نارنجی سفت، مزه شیرین متعادل و بسیار خوب، قابلیت حمل و نقل خوب و قابلیت انبار داری مناسب است. از نظر ظاهر، درخت مقاوم، قوی و پربار است.

نهال زرد آلو گونسی ماجیار (Gonci magyar kajszi)هرس درخت زردالو خاستگاه این رقم مجارستان است. از مشخصات میوه آن، اندازه بزرگ تا خیلی بزرگ (۵۵-۴۰ گرم)، رنگ نارنجی تیره، گوشت ترم، هسته شیرین و طعم شیرین بسیار خوب است. عملکرد میوه این رقم، بالا و میان رس می باشد.

نهال زرد آلو هارکوت(Harcot)کوددهی و تغذیه درخت زردالو خاستگاه این رقم، کانادا است. از مشخصات میوه آن، اندازه متوسط میوه (۴۰-۳۵ گرم)، ذوزنقه شکل، رنگ نارنجی تیره، فت، مزه بسیار شیرین و هسته شیرین است. عملکرد میوه این رقم، بالا و میان رس می باشد

نهال زرد آلو هارمات(Harmat)آفات و بیماریهای زردالو خاستگاه این رقم، ایران و قفقاز است. از مشخصات میوه آن، اندازه متوسط میوه (۴۵-۳۵ گرم)، رنگ نارنجی، گوشت نرم، خوش طعم و هسته تلخ است. از نظر ظاهری، درخت، راست قامت و قدرتمند، با عملکرد بالا و رسیدگی میوه، بسیار زودرس می باشد. مقاومت این رقم به یخزدگی خوب است.

نهال زرد آلو هنگاریان بست(Hangariam best(Magyarkajsz)))عمر درخت زردالو خاستگاه این رقم، مجارستان است. از نظر مشخصات گیاه می توان به موارد زیر اشاره کرد: مشخصات میوه: اندازه متوسط (۴۸ تا ۵۰ گرم)، شکل مخروطی تا گرد، رنگ زرد متمایل به سبز، رنگ زرد بعد از رسیدن، در مقابل آفتاب قرمز تا قرمز تیره (به صورت لکه یا پوشش)، گوشت نارنجی تا نارنجی قرمز و سفت، آبدار، طعم بسیار خوب و معطر، ترش و شیرین، هسته کمی تلخ، حاوی ۶.۸% قند، قابلیت انبارداری خوب، به آسانی ژلاتینی می شود و بهترین زردآلو برای مربا می باشد. ظاهر درخت: کوچک و نوک درخت پهن با شاخه های کمی افتاده است. از نظر حساسیت: مفاوم به سرما، مقاوم در برابر سرمازدگی طی گلدهی می باشد. گلدهی و گرده افشانی: خود نابارور، اندازه گل ها متوسط با گلبرگهای سفید، فصل گلدهی طولانی (۸ روز). رقمی با عملکرد بسیار بالا و زودرس تا میان رس است.

نهال زرد آلو هارگلو(Harglow)نیاز آبی نهال زردالو این رقم، کمی دیرتر از اکثر زردآلوهای تجاری شکوفه می دهد. میوه ها از نظر اندازه متوسط هستند و رنگ آنها به صورت یک دست نارنجی روشن می باشد. میوه ها سفت و خوشمزه اند. این رقم مناسب ترین برای تره بار است.

نهال زرد آلو هارلاین (Harlayne)نیاز آبی درخت زردالو میوه ها در این رقم، لکه های قرمز دارد و ظاهری بسیار درخشان و جذاب دارد. این رقم برای بزرگ شدن، به هرس احتیاج دارد. این رقم، مناسبترین برای فروش در ترهبار است. اما همچنین برای فراوری خانگی نیز مناسب است

نهال زرد آلو هارو بلوش اچ دابلیو ۴۴۹( Haroblush-HW449) نهال زردالو پایه رویشی یک زردالوی زودرس است که دارای میوه های جذاب که سراسر نیمی از میوه لکه قرمز دارد. میوه، دوکی شکل و اندازه آن متوسط است. کیفیت گوشتش بسیار خوب و هسته جدا می باشد. میوه دارای شت سفت و نسبتاً مقاوم به لکه باکتریایی و ترکخوردگی پوست است. درخت این رقم، پر محصول، قوی و مقاوم به شانکر است.

نهال زرد آلو هاروی اچ دابلیو ۴۴۶( Harojoy –HW446)خرید نهال زردالو پایه رویشی یک زردآلوی زودرس است که میوه آن بسیار جالب توجه با لکه های قرمز، در اندازه متوسط تا بزرگ، کمی مسطح، گوشت بسیار سفت، کیفیت خوراکی خوب و هسته جدا می باشد. همنین، میوه، به لکه باکتریایی، پوسیدگی قهوه ای و ترکیدگی پوست مقاوم است. عملکرد درخت متوسط بوده و مقاوم به شانکر باکتریایی است.

نهال زرد آلو هاروستار اچ دابلیو ۴۳۶( Harostar-HW436)فروش نهال زردالو پایه رویشی این رقم، به طور استثنایی شفاف و جالب توجه است. دارای یکنواختی رسیدن میوه با اندازه مناسب و همراه با لکه قرمز بر روی زمینه نارنجی میوه است. گوشت آن سفت و هسته جدا با کیفیت متوسط می باشد. همچنین میوه به لکه باکتریایی، پوسیدگی قهوه ای و ترکیدگی پوست مقاوم است. درخت راست قامت و پر محصول است.

نهال زرد آلو شیپلی زودرس (Shipley early)قیمت نهال زردالو پایه رویشی یک رقم زودرس است که اندازه ی میوه های آن متوسط و رنگ آنها سفید کرمی است. میوه اش شیرین و آبدار؛ ولی مغز هسته ی آن تلخ است، یک رقم تازه خوری است.

نهال زرد آلو رکسانا(رکسونا) (Rexona)(Reksana)انواع نهال زرد الو پایه رویشی رمی دیررس که منشا آن افغانستان است. میوه های بزرگ زرد با رنگ قرمز دارد. گوشت میوه ترد و آبدار و میخوش، و مغز هسته شیرین است. در برابر سرمای بهاره ماوم و برای باغ های متراکم بسیار مناسب است.

نهال زرد آلو ویکات (Veecot)نهال زردالو پایه کوتاه ویکات رم شاخصی از ارام میان رس است. رنگ نارنجی تیره دارد. میوه ها تا زمان رسیدن روی شاخه می مانند؛ ولی به علت زود رنگ گرفتن آنها باید در انتخاب تاریخ برداشت دقت شود. به طور کلی یک درخت قوی است و برای مصارف تازه خوری و کمپوت سازی مناسب است.

نهال زرد آلو هاروجم (Harogem)در اواسط فصل( چند روز بعد از رقم ویکات) میوه آن می رسد. برای تازه خوری مناسب است و زود رنگ میگیرد. در زمان برداشت باید دقت شود که کاملا رسیده باشد. در بعضی فصل ها بیماری لکه باکتریایی در این رقم مشکل ساز میشود؛ ولی روی هم رفته رقم خوبی است و در مقابل بیماری لکه هوه ای ماومت میکند.

نهال زرد آلو مورپارک (Moorpark)نهال زردالو دیرگل میوه های گرد و بزرگ و پوست زرد پرتالی روشن دارد. از نظر باردهی ضعیف، ولی از نظر اندازه و شیرینی بهترین رقم زردآلو است.

نهال زرد آلو رویال (Royal)بی شباهت به مورپارک نیست؛ اما تنومندتر است، که میوه های بزرگ، زردرنگ، سفت، شیرین و آبدار دارد. برای تهیه ی کنسرو و نیز برای دسر مناسب است. رقمی مقاوم نسبت به گرماست.

نهال زرد آلو کایشا (Kaisha)میوه های گرد، با اندازه متوسط (کوچک تر از رقم مورپارک) دارد. پوست میوه زرد، همراه با رنگ قرمز است. گوشت میوه ی آن زرد پرتقالی، شیرین و خوش طعم است. یک رقم زود رس است که هسته آن تلخ است.

نهال زرد آلو سنت آمبرویز (Saint ambroise)نهال زردالو دیرگل رقمی متوسط تا دیر رس است، که میوه های تخم مرغی شکل بزرگی دارد. پوست میوه زرد پرتقالی و خال های کوچک صورتی دارد. گوشت میوه آن سفت، آبدار و خیلی شیرین است.

نهال زرد آلو نیوکاسل (New castle)نهال زردالو پربار رقمی زودرس است که میوه های گرد، متوسط و زرد رنگی دارد. گوشت آن خیلی شیرین و آبدار است.

نهال زرد آلو ویواگلد (Vivagold)رقم دیررسی (حدود 6 روز بعد از رقم ویکات) که رنگ میوه آن زرد نارنجی است. چون میوه های این رقم نیز زودتر رنگ میگیرد، باید در تعیین تاریخ برداشت به رسیدن میوه ها توجه نمود. خاصیت فراوری آن خوب و نسبت به بیماری شانکر باکتریایی حساس است.

نهال زرد آلو شصتیتراکم گلدهی: متوسط
تاریخ آغاز تورم جوانه گل: ۱۵ اسفند
تاریخ آغاز شکوفه دهی: ۴ فروردین
تاریخ ریزشی گلبرگها: . 10فروردین
دوره گرده افشانی مؤثر: ۳ روز (روزهای ۴-۳ بعد از باز شدن گل ها)
شکل میوه: کشیده
رنگ گوشت میوه: نارنجی
کرک پوست: ندارد
رنگ زمینه: زرد مایل به سبز
رنگ رو: نسبتاً قرمز
بازار پسندی: بسیار خوب
رسیدن میوه ها: یکنواخت
کیفیت گوشت: آبدار
درصد گوشت از کل میوه :
چسبندگی هسته به گوشت: آزاد
طعم مغز: شیرین
تاریخ آغاز رسیدن میوه: ۱۷ خرداد
تاریخ خاتمه میوه دهی: آخر خرداد
تعداد روز از مرحله تمام گل تا آغاز رسیدن: ۷۴ روز
قدرت رویشی درخت: قوی میزان انتوسیانین انتهای شاخه بهاره: ضعیف
تاریخ باز شدن جوانه برگ: ۳ فروردین
مقدار رشد سالانه شاخه: سانتیمتر

نهال زرد آلو نصیریتراکم گلدهی: زیاد
تاریخ آغاز تورم جوانه گلی: ۱۰ اسفند
تاریخ آغاز شکوفه دهی: ۲۹ اسفند
تاریخ ریزش گلبرگها: ۵ فروردین
دوره گرده افشانی مؤثر: ۳ روز (روزهای ۴-۲ بعد از باز شدن گل ها)
شکل میوه: کشیده
رنگ گوشت میوه: سفید
کرک پوست: ندارد
رنگ زمینه: کرم
رنگ رو: قرمز متوسط
بازار پسندی: بسیار خوب
رسیدن میوه ها: یکنواخت
کیفیت گوشت: آبدار
درصد گوشت از کل میوه: 38/0±95
چسبندگی هسته به گوشت: نیمه چسپنده
طعم مغز: شیرین
تاریخ آغاز رسیدن میوه: ۱۸ خرداد
تاریخ خاتمه میوه دهی: آخر خرداد
تعداد روز از مرحله تمام گل تا آغاز رسیدن: ۸۰ روز
قدرت رویشی درخت: ضعیف
میزان آنتوسیانین انتهای شاخه بهاره: متوسط
تاریخ باز شدن جوانه برگ: ۳ فروردین
مقدار رشد سالانه شاخه: 92/8±39/15سانتیمتر

نهال زرد آلو نخجوانتراکم گلدهی: زیاد
تاریخ آغاز تورم جوانه گل: ۱۵ اسفند
تاریخ آغاز شکوفه دهی: ۳۰ اسفند
تاریخ ریزش گلبرگها: ۶ فروردین دوره گرده افشانی مؤثر: ۳ روز (روزهای ۴-۲ بعد از باز شدن گلها
شکل میوه: گرد
رنگ گوشت میوه: کرم روشن
کرک پوست: ندارد
رنگ زمینه: کرم
رنگ رو: ندارد
بازارپسندی: نسبتاً خوب
رسیدن میوه ها: یکنواخت
کیفیت گوشت: کم آب
درصد گوشت از کل میوه: 62/0±91
چسبندگی هسته به گوشت: آزاد
طعم مغز: شیرین
تاریخ آغاز رسیدن میوه: ۱۸ خرداد
تاریخ خاتمه میوه دهی: آخر خرداد
تعداد روز از مرحله تمام گل تا آغاز رسیدن: ۷۹ روز
قدرت رویشی درخت: متوسط
میزان آنتوسیانین انتهای شاخه بهاره: ضعیف
مقدار رشد سالانه شاخه72/1±75/5سانتیمتر

نهال زرد آلو میرزاییتراکم گلدهی: متوسط
تاریخ آغاز تورم جوانه گل: ۱۵ اسفند
تاریخ آغاز شکوفه دهی: ۱ فروردین
تاریخ ریزش گلبرگها: ۷ فروردین
دوره گرده افشانی مؤثر: ۳ روز (روزهای ۴-۲ بعد از باز شدن گل ها)
شکل میوه: گرد پهن
رنگ گوشت میوه: سفید مایل به سبز
کرک پوست: ندارد
رنگ زمینه: زرد مایل به سبز
رنگ رو: ندارد
بازار پسندی: خوب
رسیدن میوه ها: یکنواخت
کیفیت گوشت: آبدار
درصد گوشت از کل میوه: 56/0±91
قدرت رویشی درخت: متوسط
میزان آنتوسیانین انتهای شاخه بهاره: قوی
مقدار رشد سالانه شاخه: 35/1±14/7 سانتیمتر

نهال زرد آلو شاهرود شماره ۳۵تراکم گل دهی: کم
تاریخ آغاز تورم جوانه گل، ۱۴ اسفند
تاریخ آغاز شکوفه دهی، ۲۸ اسفند
تاریخ ریز بشر گلبرگها: ۴ فروردین
دوره گرده افشانی مؤثره ۳ روز (روزهای ۴-۲ بعد از باز شدن گل ها)
شکل میوه: کشیده
رنگ گوشت میوه: کرم
کرک پوست: ندارد
رنگ زمینه: زرد
رنگ رو: اکثراً قرمز
بازارپسندی، بسیار خوب
رسیدن میوه ها یکنواخت
کیفیت گوشت: کم آب
درصد گوشت از کل میوه: 63/0±90
چسبندگی هسته به گوشت: نیمه چسبنده
طعم مغز: شیرین
تاریخ آغاز رسیدن میوه: ۳۱ خرداد
تاریخ خاتمه میوه دهی: دهه دوم تیر
تعداد روز از مرحله تمام گل تا آغاز رسیدن: ۹۴ روز
قدرت رویشی درخت: متوسط
میزان آنتوسیانین انتهای شاخه بهاره: ضعیف
تاریخ باز شدن جوانه برگ: ۱ فروردین
مقدار رشد سالانه شاخه: 75/1±73/6 سانتی متر

نهال زرد آلو اردوبارتراکم گلدهی: متوسط
تاریخ آغاز تورم جوانه گل: ۱۲ اسفند
تاریخ آغاز شکوفه دهی: ۳۰ اسفند
تاریخ ریزش گلبرگها: ۶ فروردین
دوره گرده افشانی مؤثر: ۳ روز (روزهای ۴-۲ بعد از باز شدن گل ها)
کیفیت گوشت: متوسط
درصد گوشت از کل میوه: 07/1±83
چسبندگی هسته به گوشت: آزاد
طعم مغز: شیرین
تاریخ آغاز رسیدن میوه: ۱۷ خرداد
تاریخ خاتمه میوه دهی: آخر خرداد
تعداد روز از مرحله تمام گل تا آغاز رسیدن: ۷۸ روز
قدرت رویشی درخت: متوسط
میزان آنتوسیانین انتهای شاخه بهاره: متوسط
تاریخ باز شدن جوانه برگ: ۶ فروردین

نهال زرد آلو قیسی اصفهانتراکم گلدهی، کم
تاریخ آغاز تورم جوانه گل، ۱۵ اسفند
تاریخ آغاز شکوفه دهی: ۱ فروردین
تاریخ ریزش گلبرگها: ۷ فروردین
دوره گرده افشانی مؤثر: ۳ روز (روزهای ۴-۲ بعد از باز شدن گل ها)
شکل میوه، گرد
رنگ گوشت میوه: کرم
کرک پوست: ندارد
رنگ زمینه: زرد
درصد گوشت از کل میوه: 23/0±90
چسپندگی هسته به گوشت: آزاد
طعم مغز: شیرین
تاریخ آغاز رسیدن میوه: ۱۷ خرداد
تاریخ خاتمه میوه دهی: آخر خرداد
تعداد روز از مرحله تمام گل تا آغاز رسیدن: ۷۷ روز
قدرت رویشی درخت: قوی
میزان آنتوسیانین انتهای شاخه بهاره: قوی
مقدار رشد سالانه شاخه: 76/0±47/5سانتیمتر
زرد آلو حسینی کریمی
تراکم گلدهی: زیاد
تاریخ آغاز تورم جوانه گل: ۱۰ اسفند
تاریخ آغاز شکوفه دهی: ۲۹ اسفند
تاریخ ریزش گلبرگها: ۵ فروردین
دوره گرده افشانی مؤثر: ۳ روز (روزهای ۴-۲ بعد از باز شدن گل ها)
شکل میوه: کشیده
رنگ گوشت میوه: سفید
کرک پوست: ندارد
رنگ زمینه: کرم
رنگ رو: اکثراً قرمز
درصد گوشت از کل میوه: 29/0±95
چسبندگی هسته به گوشت: آزاد
طعم مغز: شیرین
تاریخ آغاز رسیدن میوه: ۱۸ خرداد
تاریخ خاتمه میوه دهی: آخر خرداد
تعداد روز از مرحله تمام گل تا آغاز رسیدن: ۷۹ روز
قدرت رویشی درخت: متوسط
میزان آنتوسیانین انتهای شاخه بهاره: ضعیف
مقدار رشد سالانه شاخه : 69/1±44/8سانتیمتر

نهال زرد آلو شاهرودیتراکم گلدهی، زیاد
تاریخ آغاز تورم جوانه گل: ۱۱ اسفند
تاریخ آغاز شکوفه دهی، ۲۸ اسفند
تاریخ ریزش گلبرگها: ۵ فروردین
دوره گرده افشانی مؤثر: ۳ روز (روزهای ۴-۲ بعد از باز شدن گل ها)
رنگ زمینه: کرم روشن
رنگ رو: اکثراً قرمز
بازار پسندی، بسیار خوب
رسیدن میوه ها: یکنواخت
کیفیت گوشت: کم آب
درصد گوشت از کل میوه: 5/0±94
چسپندگی هسته به گوشت: نیمه چسپنده
طعم مغز: شیرین
تاریخ آغاز رسیدن میوه: ۱۸ خرداد
تاریخ خاتمه میوه دهی: آخر خرداد
تعداد روز از مرحله تمام گل تا آغاز رسیدن: ۸۱ روز
قدرت رویشی درخت: قوی
میزان آنتوسیانین انتهای شاخه بهاره: قوی
مقدار رشد سالانه شاخه: 98/1±94/8سانتیمتر

نهال زرد آلو شکرپارهرقمی با میوه های کوچک تا متوسط، کشیده که دو انتهای آن پهن است. پوست میوه زرد کرمی است که در مجاورت محا اتصال دم میوه، صورتی رنگ نیز دیده میشود. گوشت میوه زرد کم رنگ، خیلی شیرین، با طعم خوب و معطر، مغز آن شیرین و سفت است. رمی که بارده که نیاز به سرمای زیادی دارد و برای تازه خوری مناسب است.

نهال زردآلو قرمز شاهرودمیوه ای کشیده، درشت و نوک تیز دارد. رنگ پوست آن زرد و گلی است. رنگ گوشت آن زرد، خیلی شیرین و معطر است. برای حمل و نقل مناسب بوده، در اواسط تیرماه می رسد. میوه ی ممتاز و مرغوبی دارد و برای تازه خوری مناسب است.

نهال زرد الو نادریمیوه ای کوچک تا متوسط کشیده دارد که دو انتهای آن پهن است. پوست میوه صاف و بدون کرک و پوست و گوشت میوه هر دو زرد کم رنگ و طعم خوبی دارند. مغز هسته ی آن شیرین است.

نهال زرد آلو جهانگیرییکی از ارام بسیار مقاوم نسبت به سرمای دیررس بهاره در منطقه شناخته شده است و طبق گزارش ها تا 5- درجه سانتیگراد گل های آن سرما را در بسطام شاهرود تحمل نموده است. میوه ی آن تخم مرغی شکل، به رنگ زرد و قرمز، گوشت زرد پر رنگ، شیرین که در اواخر تیرماه می رسد. برای تازه خوری مناسب است و خاصیت انباری خوبی ندارد.

اپلیکیشن اندروید

اپلیکیشن اندروید نهالستان طبیعت سبز هم اکنون جهت دانلود در دسترس شما عزیزان می باشد

پشتیبانی 24 ساعته

پشتیبانی 24 ساعته نهالستان طبیعت سبز در تمامی روزهای هفته حتی روزهای تعطیل رسمی

مجوز ها

نهالستان طبیعت سبز زیر نظر جهاد کشاورزی بوده و مجوز های لازم را دریافت نموده است