لطفا کمی صبر کنید

ارقام نهال فلفل سیاه

ارقام نهال فلفل سیاه در صورتی که منظور برداشت و تهیه فلفل سیاه باشد دانه های فلفل موقعی که کاملا رسیده و هنوز سبز است چیده و آنها را چند روز روی هم توده می­کنند که تخمیر شود و پس از آن دانه های تخمیر شده را روی پارچه و یا سطح صافی مثل بتون در مقابل اشعه آفتاب پهن می کنند تا حدود 20 ساعت، یعنی تا موقعی که رنگ پوست دانه قهوه ای سیر یا سیاه شود و به این ترتیب فلفل سیاه تهیه می شود که آن را با پوست آسیا کرده به صورت گرد در می آورند و در حقیقت گرد فلفل سیاه مخلوطی از گرد پوست خارجی دانه و گرد مغز آن که دارای رنگ روشن می باشد.
انواع نهال فلفل سیاه فلفل سیاه ادویه­ ای حساسیت زا و گواترزا نیست و همچنین در گزارشی در سال 2003 گروه زیست محیطی (Group Environmental working) اعلام کردند، فلفل سیاه یکی از 12 نوع غذایی اسن که باقیمانده آن آفت کش می­باشد.
چنانچه فلفل سیاه را در روغن زیتون بریزید و بجوشانید و از جوشانده صاف شده آن در محل درد یا فلج اندام ها و ناراحتی های عصب بمالید مفید است.
قیمت نهال فلفل سیاه همیشه بصورت پودر شده یا خرد شده در دسترس می­باشد. برای اطمینان از طعم بهتر، هسته های فلفل را خریداری کرده و خودتان آن را قبل از تهیه غذا آسیاب کنید. این کار به شما این اطمینان را می­دهد که پودر فلفل بدست آمده خالص است چون پودر فلفلهای آماده ناخالصی دارند. هسته های فلفل باید سنگین ، کم حجم و بدون هیچگونه عیب باشد.
هنگام خرید فلفل سیاه، آنهایی را اتخاب کنید که بصورت طبیعی رشد کرده­اند نه آنهایی که در معرض تشعشعات بوده­اند ( در میان دیگر اثرات پتانسیل نامطلوب، فروش نهال فلفل سیاه تحت اشعه ممکن است ویتامین C خود را از دست داده باشد).
خرید نهال فلفل سیاه را باید در ظرفی شیشه­ای در پوش­دار و در جای خشک و خنک و تاریک نگهداری کرد. هسته فلفل سیاه را می­توان تا زمان طولانی نگهداشت. اما پودر فلفل سیاه را می­توان تا زمان طولانی نگهداشت. اما پودر فلفل سیاه تا 3 ماه تازه می­ماند. فلفل را می­ توان فریزر کرد. با این کار طعم آن بیشتر مشخص می­شود.

نهال فلفل سیاه هندیدرختچه به ارتفاع 2الی 5متر
نام: فلفل سیاه هندی
منشا: کشور هندوستان
زمان رسیدن میوه: اواسط شهریور
عمر اقتصادی: 80 سال
رنگ شکوفه گل: بنفش
تکثیر: بذر-قلمه
تحمل سرمای زمستانی: -25c الی50c
توجیه اقتصادی : سال ششم به بعد حدود 10الی 15کیلوگرم

نهال فلفل سیاه پاکستانیدرختچه به ارتفاع 4الی 8متر
نام: فلفل سیاه پاکستان
منشا: کشور پاکستان
زمان رسیدن میوه: اوایل مهرماه
عمر اقتصادی: 60 سال
رنگ شکوفه گل: صورتی-بنفش
تکثیر: بذر-قلمه
تحمل سرمای زمستانی: -20c الی45c
توجیه اقتصادی : سال هشتم به بعد حدود 20 کیلوگرم

اپلیکیشن اندروید

اپلیکیشن اندروید نهالستان طبیعت سبز هم اکنون جهت دانلود در دسترس شما عزیزان می باشد

پشتیبانی 24 ساعته

پشتیبانی 24 ساعته نهالستان طبیعت سبز در تمامی روزهای هفته حتی روزهای تعطیل رسمی

مجوز ها

نهالستان طبیعت سبز زیر نظر جهاد کشاورزی بوده و مجوز های لازم را دریافت نموده است