لطفا کمی صبر کنید

ارقام نهال پوملومیوه های گلابی شکل و بزرگی دارد. گل میوه آن از تمام گونه های مرکبات بزرگ تر است. گاهی میوه آن به اندازه یک توپ بسکتبال میرسد که یک تا دو کیلو وزن دارد. سه رقم مختلف این گونه به نام های سلطان مرکبات، ته بشقابی و دارابی موجود است. میوه ته بشقابی پوستی صاف تر از سلطان مرکبات دارد. دارابی درختی زود رشد است که مقاوم به سرما ولی حساس به بیماری تریستزا است.
از پوملو به عنوان پایه استفاده میشود. چون خصوصیاتی مشابه پایه های گریپ فروت دارد.
نوعی پرتقال به نام پرتقال پورمن (poorman orange) یا پریپ فروت نیوزلند که شاید هیبرید پوملو است به ظاهر در فلسطین اشغالی متحمل به اگزوکورتیس و زایلوپروز شده است.
قیمت نهال پوملو
گیاهان گونه پوملو را شدک، سلطان مرکبات، ته بشقابی و دارابی نیز می نامند. این گونه مرکبات بومی نواحی جنوبی چین و هند بوده و برگ ها، گل ها و میوه های این گونه از تمام گونه های مرکبات بزرگتر است.
نهال سلطان مرکبات: از رقم سلطان مرکبات درختام معدودی وجود دارد. میوه های سلطان مرکبات بسیار بزرگ با پوست کلفت به ضخامت سه سانتی متر است. میوه دارای گوشت ملس و کم آب است. داشتن بذر های تک جنینی و میان رس بودن از مشخصه های این رقم است.
نهال ته بشقابی یا بتاوی: این رقم سالها قبل از ایستگاه تحقیقاتی مرکبات داراب به شمال ایران انتقال داده شد. میوه های آن پوستی صاف تر از سلطان مرکبات داشته و دارای گوشت ترد، پرده های سفت و 8-7 بذر است.
نهال دارابی: درختان دارابی سریع الرشد، مقاوم به سرما اما بسیار حساس به تریستزا هستند. میوه آن کوچکتر از دو رقم دیگر، پوست میوه موقع رسیدن سبز مایل به زرد و سفت بوده و میزان آب آن نیز کم است و تعداد بذر در میوه خیلی زیاد و ممکن است تا 40 بذر در هر میوه مشاهده شود.

اپلیکیشن اندروید

اپلیکیشن اندروید نهالستان طبیعت سبز هم اکنون جهت دانلود در دسترس شما عزیزان می باشد

پشتیبانی 24 ساعته

پشتیبانی 24 ساعته نهالستان طبیعت سبز در تمامی روزهای هفته حتی روزهای تعطیل رسمی

مجوز ها

نهالستان طبیعت سبز زیر نظر جهاد کشاورزی بوده و مجوز های لازم را دریافت نموده است