لطفا کمی صبر کنید

ارقام نهال چیکو

کشور هند بزرگترین تولید کننده چیکو در جهان است این میوه در هند از نظر میزان تولید و مصرف رتبه پنجم بعد از انبه، موز، مرکبات و انگور دارا می باشد. مهمترین ارقام چیکو در این کشور عبارتند از:
چیکوانواع چیکو،انواع درخت چیکو،انواع نهال چیکو

نهال چیکو كالى پاتیا(Kali patti):انواع نهال چیکو در ایالت های ماهاراشترا، کوجرات و شمال کارناتکا کشت می شود. میوه آن جهت تازه خوری عالی است. برگ ها پهن، ضخیم و سبز رنگ، میوه ها گرد متمایل به دوکی که به صورت انفرادی روی شاخه ها قرار می گیرند. گوشت میوه شیرین و نرم است. درختان بالغ این رقم ۴۰۰-۳۵۰ میوه تولید می کند.

نهال چیکو کرکیت بال:قیمت نهال چیکو در ایالت های تامیل نادو، کارناتکا، ماهاراشترا، بنگال غربی و اندرپرادش کشت می شود . میوه ان مصرف تازه خوری دارد. میوه ها درشت و گرد، گوشت میوه شیرین و دانه دار است.

نهال چیکو کو- وان(CO1):فروش نهال چیکو در ایالت تامیل نادو کشت می شود. از دورگ گیری بین رقم کریکت بال و رقمی با میوه تخم مرغی شکل به وجود آمده است. میوه دهی آن ۴ سال پس از کاشت آغاز می شود. میوه ها درشت و دوکی شکل، گوشت میوه شیرین و به رنگ قرمز متمایل به قهوه ای، متوسط وزن میوه ها ۱۲۵ گرم و بریکس آن ۱۸ درصد است. میوه این رقم مناسب جهت مصرف به صورت تازه خوری است.

نهال چیکو رقم کو- تو(CO2): خرید نهال چیکو در ایالت تامیل نادو کشت می شود. میوه آن مصرف تازه خوری دارد. میوه ها درشت و دوکی متمایل به گرد، گوشت میوه نرم و آبدار و شیرین، رنگ گوشت قهوه ای روشن با طعم عالی، وزن میوه ها ۱۵۰ - ۱۲۵ گرم و بریکس آن ۲۳ درصد است.

نهال چیکو کو - ترى (CO3)تولید نهال چیکو در ایالت تامیل نادو کشت می شود. میوه د هی آن 4 سال پس از کاشت آغاز می شود. میوه آن به رنگ قهوه ای تیره، دوکی شکل و شیرین است و میزان محصول ۱۶۷ کیلوگرم در درخت است.

نهال چیکو رقم پی-ک-ام- وان(pkm)هرس درخت چیکو این رقم در ایالت تامیل نادو هند کشت می شود. میوه آن مصرف تازه خوری دارد محصول آن زیاد، میوه بیضی متمایل به تخم مرغی با پوست نازک و به وزن حدود ۸۰ گرم، میزان قند بالا و بریکس آن ۲۳ درصد است.

نهال چیکو پیلی پاتی(Pilipati)آبیاری نهال چیکو مناطق کاشت آن ایالت های کوجرات و ماهارشترا می باشد . ار ارقام مناسب جهت کشت متراکم است. میوه ها تخم مرغی با سطح صاف، گوشت میوه دانه دار،شیرینی آن متوسط و وزن میوه 450-400 گرم است.

نهال چیکو پالا(Pala)انواع نهال چیکو مناطق کشت ان ایالت های آندرپراداش و تامیل نادو است رقمی مرغوب، بازارپسند و پر محصول است. ميوه ها تخم مرغی با پوست نازک و به صورت خوشه ای ظاهر می شوند. نوک میوه تیز و گوشت آن شیرین با طعم عالی است.

نهال چیکو گوتی(Guthi)آفات و بیماریهای چیکو مناطق کاشت آن ایالت های آندراپرادش و تامیل نادو است. درخت آن متوسط تا بلند و مخروطی شکل، میوه ها بسیار کوچک، بیضی و قهوه ای رنگ، گوشت میوه کم آب، دانه دار و قهوه ای است.

نهال چیکو بنگالور(Bangalore)عمر درخت چیکو در ایالت آندراپرادش کشت می شود . میوه های تخم مرغی شکل و بزرگ با نوک میوه گرد ، گوشت آن طلائی رنگ و با شیرینی متوسط است.

نهال چیکو کرتی – باراتی(Kirtibarathi): نیاز آبی درخت چیکو مناطق کاشت آن ایالت های آندراپرادش و تامیل نادو است. به دو صورت تازه خوری و فرآوری شده مورد استفاده قرار می گیرد. میوه ها کوچک و تخم مرغی شکل با ۶-۴ برحستگی روی آن، پوست میوه زمخت با ضخامت متوسط، گوشت میوه شیرین است قابلیت حمل و نقل این رقم به مناطق دور دست بالا است. واریته های مهم و مرغوب در اندونزی شامل ساومانیلا(Sawo manila) با میوه بیضی، ساوکولانا (Sawokulan) و( ساو-بتاوی (Sawo betawi) با میوه گرد و کروی می باشند.
در کشور فیلیپین رقم پر محصول پینراس(Pineras) و ارقام با میوه درشت و کمی گرد پوندروسا(onderosa) و ساومانیلا وجود دارند. در کشور تایلند رقم کراسوئی(krasuey) با میوه کوچک، رقم کیهان(kaihahn) با میوه درشت و رقم ماکوک(makok ) با میوه متوسط وجود دارند. مهمترین رقم پر محصول و زودرس در فلوریدا، واریته پرو لیفیک(prolific) است و واریته های پر محصول دیگر شامل روسل(Russel) و براون شوگر(Brown sugar) هستند. در شمال شرق برزیل رقم ایتاپیرما- 31(Itapirema ) در سطح وسیع کشت شده است متوسط وزن میوه این رقم 187 گرم متوسط محصول هر درخت آن در سال 208 کیلو گرم است . در برنامه های به نژادی چیکو صفاتی مثل اندازه بزرگ میوه ، محصول زیاد، کیفیت غذایی خوب و بدون بذر از مهم ترین صفات جهت تولید ارقام جدید است.

اپلیکیشن اندروید

اپلیکیشن اندروید نهالستان طبیعت سبز هم اکنون جهت دانلود در دسترس شما عزیزان می باشد

پشتیبانی 24 ساعته

پشتیبانی 24 ساعته نهالستان طبیعت سبز در تمامی روزهای هفته حتی روزهای تعطیل رسمی

مجوز ها

نهالستان طبیعت سبز زیر نظر جهاد کشاورزی بوده و مجوز های لازم را دریافت نموده است