لطفا کمی صبر کنید

ارقام نهال کیوی

انواع نهال کیوی (Kiwi) یا گز بری چینی (Chinese gooseberry) تحت نام علمی Actinidia deliciosa var deliciosa که به میوه شگفت انگیز چین یا زلاندنو معروف گردیده.
یک گیاه شاداب و سالم، به طور طبیعی گستره ای از مساحت به عرض 5/4-3 متر، طول 7-5 متر و ارتفاع 5/3-3 متر را در بر میگیرد. این گیاه دارای برگهای چرمی بیضوی متمایل به تا حدی دایره ای شکل به قطر 25-5/17 سانتیمتر و به رنگ سبز تیره است. گلها به قطر 5-5/2 سانتیمتر و به رنگ سفید تا کرم میباشد.

نهال کیوی ماتوا Matua ارقام نهال کیوی نهال کیوی ماتوا کرکهای ساقه اصلی آن کوتاه بوده و گلها در دسته های معمولاً (5-1)3 و در اوائل فصل ظاهر میگردد. این رقم بسیار پر گل و دوام گلهای آن از سایر ارقام نر بیشتر بوده، لذا برای کلیه ارقام ماده زود گل و دیگر گل مطلوب میباشد.

نهال کیوی تاموری Tomuriانواع نهال کیوی نهال کیوی تاموری کرکهای ساقه آن طویل بوده و گلها در دسته های معمولاً (7-1)0 و در اواخر فصل ظاهر میگردد. این کولتیوار گرده افشان خوبی برای کولتیوار هایوارد میباشد.

نهال کیوی ابوت Abbottقیمت نهال کیوی نهال کیوی آبوت این کولتیوار زود گل آور و دارای میوه زود رس است. میوه های آن بیضی و در اندازه متوسط و نسبت به دو رقم هایوارد و برونو کوچکتر و پوشیده از کرکهای انبوه و متراکم است. طعم آن بسیار شیرین، و مقدار اسید آسکوربیک آن کمتر از سایر کولتیوارها است.

نهال کیوی آلیسون Allisson فروش نهال کیوی نهال کیوی آلیسون این کولتیوار بسیار شبیه ابوت است، و فقط میوه هایش نسبت به طول کمی عریض تر میباشد. گلبرگهای گلهای آن به صورت نیمه نیمه بر روی هم قرار گرفته و در امتداد کناره ها چین خورده است. اسید اسکوربیک آن در کمترین مقدار است.

نهال کیوی برونو Bruno خرید نهال کیوی نهال کیوی برونو میوه های این کولتیوار به واسطه شکل کمی باریک شده اش در محل اتصال به ساقه که در مقایسه با میوه های سایر کولتیوارها طویلتر است، به راحتی از میوه های سایر کولتیوارها قابل تمییز و شناسایی است. میوه به رنگ قهوه ای تیره و دارای کرکهای خار مانند کوتاه و انبوه است.

نهال کیوی هایوارد Hayward هرس درخت کیوی نهال کیوی هایوارد این رقم به سبب بزرگی میوه، شکل بیضوی جالب و کیفیت نگهداری بالایش، یکی از مشهورترین کولتیوارها به شمار میرود. میوه عریش و یکنواخت، و طعم آن برتر از سایر کولتیوارها است، و مقدار قند و اسید اسکوربیک آن نسبتاً بالا میباشد. مغز مرکزی در هایوارد نیز بزرگتر از سایر کولتیوارها است. میوه ها به صورت انفرادی در محل گره ها یا برجستگیهای ساقه ظاهر میگردد. این کولتیوار دیر گل آور بوده و میوه هایش نیز دیر رس میباشد و دارای خاصیت انباری طولانی تری نسبت به سایر ارقام است. این کولتیوار وسیله هایوارد رایت Hayward wright انتخاب، و وجه تسمیه اش به این نام بر همین اساس است.

نهال کیوی مانتی Monty کوددهی و تغذیه درخت کیوی نهال کیوی مانتی این کولتیوار هم یکی از انواع دیر گل آور میباشد، لیکن میوه آن زیاد دیررس نیست. میوه ها بیضوی و شبیه ابوت و آلیسون، و بسیار پر حاصل است. میوه در محل انتهایی دمگل تا اندازه ای عریض تر میباشد. دارای اسیدیته بالاتر و لیکن مقدار قند متوسط است.

نهال کیوی گرین سیل Greensilآفات و بیماری های کیوی نهال کیوی گرین سیل قطر میوه در قسمت قاعده عریض تر از قسمت متقابل است. این کولتیوار شهرت تجاری ندارد.

نهال کیوی کین مای Qinmeiعمر درخت کیوی نهال کیوی کین مای این کولتیوار پس از سلکسیون از گیاهان وحشی، از چین به نقاط دیگر فرستاده شد. قابلیت سازش آن به درجات حرارت بالا (42 درجه سانتیگراد) و پایین (20- درجه سانتیگراد) و نیز پیش رسی و محصول سنگین آن، از عمده مشخصات ویژه و قابل توجه آن به شمار میرود. وزن میوه های بیضوی آن به طور متوسط 110 گرم است

اپلیکیشن اندروید

اپلیکیشن اندروید نهالستان طبیعت سبز هم اکنون جهت دانلود در دسترس شما عزیزان می باشد

پشتیبانی 24 ساعته

پشتیبانی 24 ساعته نهالستان طبیعت سبز در تمامی روزهای هفته حتی روزهای تعطیل رسمی

مجوز ها

نهالستان طبیعت سبز زیر نظر جهاد کشاورزی بوده و مجوز های لازم را دریافت نموده است